Co trzeba wiedzieć o podlewaniu iglaków?

Jeśli chcemy mieć piękny ogród, nie możemy zapominać o odpowiedniej pielęgnacji roślin, które w nim rosną. Mitem jest, że iglaki nie wymagają większych zabiegów pielęgnacyjnych. Otóż drzewka i krzewy iglaste bez odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych mogą słabiej rosnąć, igły będą opadać, a przy tym będą łatwym celem dla szkodników. Jeśli zastanawiamy się nad kupnem iglaków do ogrodu, trzeba wiedzieć, że istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest podlewanie. Rośliny te preferują gleby o średnim poziomie wilgotności, więc trzeba uważać, aby nie przesadzić z ilością wody. Zbyt duża wilgotność mogłaby spowodować gnicie korzeni.

choinki hurt

Iglaki należy podlewać wieczorami, po zachodzie słońca. W zależności od odmiany oraz pogody, należy robić to z odpowiednią częstotliwością. Warto także wyściółkować glebę wokół iglaków, która pomoże zatrzymać wodę w glebie, a przy tym zapobiegnie rozrastaniu się chwastów. Trzeba również wiedzieć, że iglaki to rośliny, które rosną przez cały rok. Zatem w okresie jesiennym, przed nadejściem pierwszych mrozów, należy iglaki obficie podlać. Przy niskich temperaturach gleba nie przyjmuje wody, co mogłoby spowodować usychanie iglaka.

www.cisintegracja.pl
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.