Dom żyjący własnym życiem

Wysoka inteligencja z pewnością przydaje się na co dzień. Im bystrzejszy jesteś, tym szybciej rozwiązujesz zawodowe i prywatne problemy, opowiadasz śmieszniejsze dowcipy i łatwiej zdobywasz nowe kwalifikacje.

Jednak własne IQ warto wesprzeć AI – a więc sztuczną inteligencją. Z pewnością masz już smartphona, być może smart TV, a do tego przyda się inteligentny dom.

Dom, który zyskuje inteligencję znacznie umila właścicielowi życie. Potrafi przywitać domowników odpowiednio dobraną muzyką, nagrać ulubiony film i zamówić jedzenie, gdy w lodówce zrobi się pusto.

Co więcej, taki dom potrafi funkcjonować samodzielnie. Właściciel nie jest mu potrzebny.

Pytanie: czy taka funkcja jest potrzebna właścicielowi? Odpowiedź jest twierdząca, ponieważ dom, który żyje własnym życiem to doskonały strach na złodziei. Gdy nie ma Cię w mieszkaniu, dom sam otworzy okna i zamknie je godzinę później, włączy światło w jednym pokoju, a telewizor w drugim.

Żaden złodziej nie wejdzie do mieszkania, które tętni życiem.

Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.