Elektrolity w razie biegunki

Częste chodzenie do toalety i biegunka to niepokojący znak. Choć rozwolnienie samo w sobie nie jest przypadłością poważną, to przy pechu może nieść ze sobą nieciekawe skutki. Największe zagrożenie to odwodnienie organizmu, którego efektem jest fatalne samopoczucie i ogólne osłabienie organizmu.

Jeśli dopadnie nas biegunka, najlepiej zostać w domu i mieć stały dostęp do swojego WC. Warto stopować objawy za pomocą węgla aktywnego lub innego dostępnego środka. Poza tym w domowej apteczce powinny się też znaleźć elektrolity.

Nie kosztują one wiele i kupimy je w każdej aptece. Stanowią one mieszankę cennych pierwiastków, które wraz z biegunką są wypłukiwane z organizmu. Przyjmując elektrolity uzupełniamy ich poziom i zapobiegamy odwodnieniu.

Niektóre z oferowanych na rynku mieszanek zawierają również witaminy i minerały, które dodatkowo nas wzmocnią. Jeśli nie mamy pod ręką wyrobu medycznego tego typu, można też sięgnąć po napoje izotoniczne lub rozpuszczalną w wodzie mieszankę izotoniczną dla sportowców (z reguły zawierają elektrolity).

Chirurgia naczyniowa Poznań www.skytowerdlamiasta.pl
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.