Gdy oko jest suche

Przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także długotrwałe korzystanie z komputera może wywrzeć negatywny wpływ na nasze oczy. Jednym z bardziej typowych objawów w tym kontekście jest suchość oka, która jest skutkiem redukcji filmu łzowego.

Towarzyszy mu uczucie pieczenia i obecności piasku w oku. Oczy są zaczerwienione, może pojawiać się ból.

Jak należy postąpić w takiej sytuacji? Ponieważ zmysł wzroku jest dla nas szalenie ważny, to należy zrobić coś, aby sobie w takich okolicznościach pomóc. W domowych apteczkach powinny znaleźć się specjalne krople do oczu.

Są one coraz częściej stosowane profilaktycznie, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość filmu łzowego. Bywają one też niezbędne przy przeprowadzaniu badań w gabinecie okulisty.

Najlepiej sprawdzą się krople wolne od dodatków funkcjonalnych, ale spełniające funkcję sztucznych łez. To one gwarantują nam optymalne nawilżenie oka i sprawiają, że przez cały dzień nie będziemy narażeni na uczucie suchości.

Co ważne, cena takich kropli nie jest wysoka, a ich dostępność bardzo powszechna.

https://prestige-swidnica.pl optykopalinski.pl
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.