Gdy trzeba zbić gorączkę

Podwyższona temperatura ciała to dla nas znak, że organizm podjął walkę z infekcją. Generalnie często demonizuje się taki stan, ale w gruncie rzeczy stanowi on zdrowy objaw. Wraz ze wzrostem temperatury organizm człowieka energiczniej i skuteczniej walczy z przyczyną dolegliwości.

Oczywiście ma to swoje granice. Gdy gorączka zaczyna przekraczać 39 stopni i utrzymuje się zbyt długo, może to świadczyć o tym, że nasze ciało jest za słabe, aby poradzić sobie z chorobą. Wtedy nieodzowna może być pomoc lekarska.

Obniżenie temperatury w pewnych sytuacjach bywa pożądane, ponieważ jej wzrost pogarsza nasze samopoczucie. Na rynku dostępne są środki, które pomagają w zbiciu gorączki, ale niekoniecznie mają jakiś wpływ na jej przyczyny. Zwykle na etykietach takich preparatów czytamy, iż są one przeznaczone do leczenia objawowego – i to bardzo istotna informacja.

Po zażyciu takiego środka możemy poczuć się lepiej, aczkolwiek efekt nie będzie trwały. Poza tym głównym składnikiem takich leków jest paracetamol, który mocno obciąża wątrobę.

Rehabilitacja w USI-MED Poznań
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.