Iglaki – jakie warunki trzeba im zapewnić?

Iglaki mogą stanowić świetną ozdobę ogrodu, jeśli zapewnimy im odpowiednie warunki do prawidłowego wzrostu. Trzeba wiedzieć, że nawet najlepsza pielęgnacja, o której pisze się w poradnikach dla ogrodników, może nie przynieść efektów. Duże znaczenie ma miejsce, w którym rośnie drzewko lub krzew iglasty oraz warunki, jakie panują na naszej działce. Niektóre odmiany iglaków są bardzo ciepłolubne i zazwyczaj są one importowane.

To oznacza, że klimat panujący w naszym kraju może okazać się dla nich nieodpowiedni. Jest to na przykład cedr oraz cyprysowce. Wtedy należy sadzić takie drzewka i krzewy do pojemników, i wystawiać je latem oraz zimą do ogrodu lub na taras. Zimą należy je chować do pomieszczenia.

W ogrodach znajdujących się w Polsce wschodniej także nie będą rosły wszystkie odmiany iglaków. Z tego powodu warto zwracać uwagę na odporność na temperatury oraz wytrzymałość na wiatry. Istotne są także wymagania glebowe. W zależności od tego czy ziemia w naszym ogrodzie jest urodzajna oraz od poziomu wilgotności gleby, należy wybierać inne odmiany.

https://ciechagro.pl/ www.barnowo.com.pl
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.