Iglaki o odcieniu złocistożółtym

Jeśli szukamy iglaków, które pięknie będą się prezentować w ogrodzie, warto zainwestować w odmiany o odcieniu żółtozłocistym. Z pewnością ozdobią naszą działkę i przyciągną uwagę niejednego przechodnia. Kilka ważnych informacji o odmianach złocistożółtych drzew i krzewów iglastych. Złocistożółta barwa igieł powstaje w wyniku odpowiedniej hodowli. Czasami na zielonych iglakach w wyniku mutacji wyrastają pędy w kolorze białym lub żółtym. Różnego rodzaju odmiany i gatunki drzew iglastych znajdują się w rękach producenta oferującego choinki sprzedaż.

www.kznh.org

Z nich hodowcy przy odpowiedniej pielęgnacji otrzymują nowe odmiany w odcieniu właśnie żółto złocistym. Najbardziej intensywny odcień żółci i złota te odmiany iglaków przybierają wiosną, kiedy wypuszczane są nowe przyrosty. Co ważne, odmiany te należy sadzić w miejscach o dużym dostępie do światła słonecznego, ponieważ dzięki słońcu ich złocisty odcień się nasila. W cieniu igły stają się bardziej zielone. Jednakże, warto wokół takich odmian iglaków posadzić wyższe drzewka i krzewy, które lekko osłonią przed promieniami słonecznymi.

tuberozy
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.