Im mniej chemii, tym lepiej

Rośliny są żywymi organizmami, które z założenia rosną i rozwijają się w środowisku naturalnym, a więc wolne od bezpośredniej ingerencji człowieka. Oczywiście wiemy, że część roślin hodowlanych, zwłaszcza tych ozdobnych, nigdy nie rosła dziko. Są to bowiem gatunki opracowane i pozyskane w warunkach zamkniętych i tym samym raczej nie mają szansy na to, aby gdziekolwiek rosnąć dziko.

Bardzo ważne jest, aby w ramach pielęgnacji roślin nie sięgać po środki sztucznego pochodzenia, a przynajmniej ograniczać się do absolutnego minimum. W praktyce ciężko jest całkowicie odciąć się od chemii, a to z tej przyczyny, iż ochrona roślin przed szkodnikami zazwyczaj wymaga zastosowania dość agresywnych specyfików, które nie powinny zrobić krzywdy samej roślinie, ale mogą wpływać ujemnie na otoczenie – w tym również na ludzi. Jeśli zatem da się sięgać po naturalne preparaty, róbmy to.

Postępujemy wówczas w naszym własnym interesie, bo przecież bez względu na wszystko chcemy być zdrowi i wolni od uciążliwych uczuleń.

Nasiona konopi www.kongres-samorzadowy.pl
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.