Inteligentne auta. Kierowca niepotrzebny

W nowoczesnych samochodach znajduje się wiele systemów, które potrafią w kryzysowej sytuacji poprawić ludzkie błędy. Najlepszym przykładem jest system kontroli trakcji, który ogranicza ślizganie się kół podczas zbyt dużego przyspieszenia. Podobnie ABS, a więc wspomagania hamowania. ABS sprawia, że samochód zatrzymuje się stopniowo, a koła nie stają w miejscu – co spowodowałoby ślizganie. Niebawem mogą się pojawić auta, które zrobią dla kierowcy znacznie więcej. Tak wiele, że osoba za kółkiem będzie niemal niepotrzebna.

Jak to możliwe? Jedno z testowanych rozwiązań to nowatorskie systemy dla aut osobowych, które podążają za poprzednim samochodem. W ten sposób może jechać cały sznur aut. Wystarczy, że pierwszy kierowca prowadzi samochód w tradycyjny sposób. Kolejne hamują, gdy widzą, że poprzednik hamuje i przyspieszają, gdy auto przed nimi przyspiesza. To samo dotyczy skręcania czy kontroli prędkości. Kierowca samochodu przyszłości będzie mógł niemal całą trasę przejechać jak pasażer.

www.dalmond.pl

Oczywiście jeśli tylko zdecyduje się na to, żeby zaufać inteligentnej maszynie.

Oryginalne słuchawki nauszne dostarczają fanom muzyki wielu pozytywnych wrażeń
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.