Jak zatrzymać rozwolnienie?

Biegunka to przypadłość, która wiąże się zazwyczaj ze zjedzeniem czegoś, czego jeść nie powinniśmy. Może być objawem zatrucia pokarmowego, grypy jelitowej wywołanej przez rotawirusa, ale też alergii na dany produkt. Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej postawić biegunce szlaban i nie pozwolić, aby rozszalała się na dobre. To ważne, bo jeśli rozwolnienie utrzyma się zbyt długo, może doprowadzić do odwodnienia organizmu, a tego należy uniknąć. W domowej apteczce muszą znaleźć się leki na biegunkę.

www.dariuszkuc.pl

W pełni naturalnym i chyba najbardziej tradycyjnym środkiem stosowanym w takich sytuacjach jest węgiel aktywny. Ma on pochodzenie roślinne, jest całkowicie neutralny i nie wywołuje reakcji uczuleniowych. Nie tylko powstrzymuje biegunkę, ale dzięki swoim właściwościom absorpcyjnym eliminuje toksyny, wiąże nawet niektóre metale ciężkie. Stanowi bardzo skuteczny środek przy zatruciach i może znacząco przyspieszyć pozbycie się bakterii z naszego organizmu. Są też inne leki o zbliżonym działaniu, zawierające w swoim składzie na przykład loperamid.

https://www.formeds.com.pl/cat/102/Trawienie-i-praca-jelit kriolipoliza świdnica
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.