Spać musimy, żeby w pełni zregenerować organizm, a nawet żeby przeżyć. Sen jest koniecznością, jednak czasami zasypianie i spanie są utrudnione. Warto pamiętać, że istnieje wiele czynników, które wpływają na jakość snu. Na niektóre z nich nie mamy jednak wpływu.

Do takich czynników zalicza się chociażby genetyka. Każdy z nas ma własne potrzeby dotyczące snu. Niektórzy potrzebują 4 godzin, aby czuć się wyspanym. Inni z kolei muszą przespać co najmniej 7 godzin.

Nie da się oszukać indywidualnych zapotrzebowań na sen. Ma to efekt krótkotrwały. Na fizjologię snu wpływa także nasz wiek. Najwięcej snu potrzebują noworodki, które przesypiają większość doby.

Z kolei u osób starszych obserwuje się mniejsze zapotrzebowanie na sen. Uważa się, że osoba dorosła powinna przesypiać do 8 godzin dziennie. Co najciekawsze, dłuższy sen nie jest wskazany. Nie można jednak znacząco ograniczać ilości snu.

Na fizjologię snu wpływ mają również różnorodne procesy neurobiologiczne, które zachodzą w naszym organizmie.

www.nawozenieroslin.com.pl www.thegp3blog.com
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.