Niebieskie iglaki

Jeżeli chcemy wprowadzić do naszego ogrodu odrobinę chłodnych barw, warto to zrobić przy pomocy iglaków. Wiele osób na taką radę reaguje z zaskoczeniem, bo przecież iglaki są zielone. Trzeba jednak wiedzieć, że w zależności od odmian drzewa i krzewy mogą różnić się od siebie kolorystyką igieł.

W sklepach ogrodniczych możemy znaleźć wiele odmian iglaków ozdobnych w kolorze niebieskim. Najprościej mówiąc jest to chłodny, wręcz metaliczny odcień zieleni. Skąd taka kolorystyka? Na igłach tych odmian znajduje się cienka warstwa wosku, która ma zadanie chronić roślinę przed parowaniem.

W ten sposób na igłach zbiera się powietrze o dużym stężeniu pary wodnej. Co ciekawe, najładniejszy odcień koloru niebieskiego igły przybierają zimą, podczas mrozów. Co ważne, niebieskie odmiany iglaków nie są wymagające i nie potrzebują szczególnych warunków do prawidłowego wzrostu.

Ważne jest, aby gleba nie była zbyt ciężka i wilgotna oraz aby sadzić je w miejscach nasłonecznionych. Dzięki promieniom słonecznym kolor mieni się w odcieniach błękitu i srebra, co wygląda efektownie.

Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.