Odpowiedzialność właściciela, a obowiązek użytkownika

Nie ulega wątpliwości, że każdy człowiek, który staje się użytkownikiem obiektów publicznych zostaje wręcz wessany w ich specyfikę i ogólny charakter. Bowiem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że codziennie stajemy w obliczu niebezpieczeństwa, z którym w ogóle się nie liczymy. Oczywiście trudno jest myśleć ciągle, czy czasem dzisiaj w supermarkecie, w którym robimy zakupy nie dojdzie do pożaru, nawet ciężko osobie z zewnątrz stwierdzić taki stan.

Niemniej jednak użytkownicy mogą wpłynąć, na usprawnienie kontroli, czy zasygnalizowanie niepokojących sytuacji, w obiektach chociażby edukacyjnych, czy placówkach zamieszkania zbiorowego. Bowiem łatwiej tutaj o zweryfikowanie instalacji, czy innych uchybień, bądź zużyć wynikających z użytkowania. Dlatego też, choć w te czynności należą do właściciela, zarządczy, czy osób do tego wyznaczonych, użytkownicy mają obowiązek przekazywania tak cennych informacji i pod żadnym pozorem nie powinno się o nich zapominać.

www.kaukaz.edu.pl
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.