Piękny ogród tanim kosztem

Osobom, które nie są specjalnie obeznane z tematem może się wydawać, że założenie i utrzymanie ogrodu jest sporym wydatkiem i że jest to przyjemność dla osób zamożnych.

Być może wynika to z tego, że wielu z nas kojarzy ogrody z luksusem, albowiem są one częścią zespołów pałacowych oraz posiadłości należących do arystokracji.

Tak naprawdę jednak każdy z nas może sobie pozwolić na to, by cieszyć się własnym ogrodem – kwestią otwartą pozostaje jego wielkość i to, co się w nim znajdzie.

Im większym terenem dysponujemy, tym bardziej możemy puścić wodze fantazji i zdecydować się na urządzenie ogrodu marzeń.

Czasami jednak wolna przestrzeń do dyspozycji jest niewielka i wówczas musimy postawić na bardziej kameralne rozwiązania.

Tak czy siak – takie hobby nie wymaga od nas grubego portfela, bo wiele roślin, sadzonek czy nasion kupimy za nieduże pieniądze, a będą one całkiem dobrej jakości.

Najwięcej problemów może sprawić systematyczna pielęgnacja kwiatostanu, a także radzenie sobie z ewentualnymi chorobami roślin oraz żarłocznymi szkodnikami.

Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.