Po ukąszeniach owadów

Okres letni sprzyja dużej aktywności komarów oraz meszek. Choć w poszczególnych latach ich populacja bywa zmienna i czasami nie stanowią dużego problemu, to jednak perspektywa ukąszeń niczym miłym nie jest.

Jeśli więc chcemy poczuć ulgę po ataku moskita, trzeba sięgnąć po odpowiednie środki, które powinny być elementem wyposażenia domowej apteczki. W praktyce chodzi głównie o żele i płyny łagodzące skutki ukąszeń, a więc redukujące swędzenie i pieczenie.

ekologiczny.edu.pl

Nasze babcie z kolei mają inne patenty – chociażby okład z cebuli, który bardzo skutecznie przynosi ulgę. Można też zrobić coś w tym kierunku, ażeby komary czy meszki omijały nas z daleka.

W sprzedaży dostępne są różne repelenty, a więc środki działające na komary odstraszająco, w większych stężeniach zabijające je. Najbardziej popularnym i znanym ze skuteczności jest DEET, jednakże bywa on obiektem ostrej krytyki z uwagi na szkodliwość dla środowiska naturalnego, a według niektórych ekspertów także dla człowieka.

Istnieją również repelenty naturalne, wśród których coraz większe uznanie zdobywa ziele czystka.

Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.