Podróże z winem w tle

Miłośnicy wina i wszystkiego co z nim związane doskonale orientują się w geografii i historii z enologicznego punktu widzenia. Jest bowiem mnóstwo zakątków świata, w których z powodzeniem wina się wytwarza, o których nie będący na bieżąco w branży nie mają pojęcia.

www.chwastobojczy.com.pl

Doskonałe wina albowiem pochodzą nie tylko z Francji, Argentyny czy Hiszpanii. Na każdym kontynencie jest wiele regionów, gdzie wina mają swoje początki jeszcze na długo przed naszą erą.

Takich przykładów jest wiele. Chociażby wina z Izraela, Wietnamu czy Kambodży.

Wina z powodzeniem produkuje się także w Austrii, Mołdawii, Urugwaju, Republice Południowej Afryki czy Nowej Zelandii. Popularne są wina macedońskie, meksykańskie, australijskie, chorwackie, bułgarskie czy polskie.

Wyśmienite gatunki wina produkują między innymi Chiny, Egipt, Kanada, Liban, Maroko, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Niemcy, Tunezja czy Słowenia. Ich popularność dosyć mocno wzrasta, wraz z poszerzaniem świadomości i edukowania ludzi w zakresie win świata.

Każde wino bowiem, które pochodzi z innego rejony świata jest inne w smaku i jedyne w swoim rodzaju. Ma na to wpływ klimat, temperatura, rodzaj winorośli, proces produkcji a także sposoby przechowywania czy pora roku w jakiej wino jest wytwarzane.

Warto zatem zagłębić się w tematy w nim związane. Dobrze jest znać i poddać się degustacji rozmaitych win, tak aby wybrać ulubione i najlepiej pasujące wino dla siebie.

https://winayo.pl/sklep/produkt/san-marzano-sessantanni-primitivo-di-manduria catering na imprezy poznań
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.