Polskie winnice

Degustatorzy i znawcy win nie tylko z Polski, ale też zza granicy doskonale znają polskie wyroby winiarskie. Są one bowiem bardzo dobrej jakości i niejednokrotnie wyróżniane i cenione w świecie specjalistów tego wyśmienitego trunku. Dobre polskie wina można nabyć w dobrych restauracjach lub specjalizowanych sklepach winiarskich bądź podczas targów czy wystaw.

Największa polska winiarnia, produkująca kilka wspaniałych rodzajów win, miodów pitnych czy nalewek ma powierzchnię aż dwudziestu czterech hektarów. Znajduję się w Miękini sąsiadującej z Wrocławiem oraz Środą Śląska. Produkcją wina na wysokim, światowym poziomie zajmuje się także winnica Adoria również z okolic Wrocławia.

W okolicach Sandomierza natomiast znajduje się bardzo dobrze znana winnica prowadzona przez państwa Płochockich, która oferuje wina z najwyższej światowej półki. Znany nie tylko z produkcji wina ale także całej kompleksowej oferty turystyczno – wypoczynkowej Pałac Mierzęcin to już ikona i wizytówka Polski nie tylko na rynku winiarskim. Można tu bowiem oddać się rekreacji, zabiegom Spa czy zwiedzić przepiękny pałac.

Tutaj także powstają znakomite gatunki wina cenione w Polsce i na świecie. Znawcy zapewne nie mogą pominąć takiej ikony polskiego winiarstwa jak winnica Golesz w Jaśle. To tutaj hoduje się najznamienitsze winorośle a także można dowiedzieć się jak założyć profesjonalną winnicę.

Stąd też pochodzą wspaniałe polskie gatunki tego szlachetnego trunku. Jak widać pomimo dość trudnego klimatu jak na hodowlę winorośli jest dobrze prosperujących winnic w Polsce całkiem sporo. Niepowtarzalny smak naszych polskich trunków zachwyca znawców z całego świata.

Winayo www.towarzystwozdrowia.pl
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.