Roślina jak człowiek – potrzebuje odżywienia

Zdajemy sobie sprawę z tego, że rośliny stanowią żywe organizmy. A na własnym przykładzie wiemy, że każdy żywy organizm potrzebuje składników odżywczych, aby móc normalnie funkcjonować.

Z punktu widzenia roślin kluczowym źródłem odżywczych substancji jest ziemia. Dlatego jest bardzo ważne, aby była ona wysokiej jakości.

Najlepiej kupić ją w profesjonalnym sklepie z artykułami ogrodniczymi lub w kwiaciarni. Czasami da się kupić rodzaje ziemi dedykowane konkretnym gatunkom roślin – jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy uprawą zajmują się na większą skalę.

vegarestauracja.com.pl

Popularnym trikiem stosowanym zwłaszcza przez doświadczonych hodowców, jest sadzenie roślin w ziemi skopanej z terenów leśnych i bliskich jeziorom. Zdaniem wielu osób cechuje się ona bogactwem naturalnych minerałów i jest przy tym w odpowiednim stopniu wilgotna, przez co doskonale oddaje warunki w jakich dana roślina rosłaby „na dziko”.

W przypadku roślin doniczkowych ważne jest także to, aby raz na kilka lub kilkanaście miesięcy przesadzać kwiaty do nowej ziemi.

Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.