Różnorodność zabytków

Mówiąc o zabytkach najczęściej mamy na myśli obiekty architektoniczne. One właśnie najbardziej przemawiają do obserwatorów rozbudzając ich zmysł wzroku. Sprawą indywidualną jest, które z oglądanych obiektów oceniamy jak piękne. Różne jest bowiem poczucie piękna i o różnej wrażliwości jest nasze poczucie estetyki. Jakkolwiek by na ten temat nie spojrzeć, do oglądania i podziwiania mamy w Polsce tysiące najróżniejszych obiektów o statusie zabytków.

Można je szeregować według epok, według usytuowania w terenie, można też brać pod uwagę styl architektoniczny czy też przeznaczenie. Z całą pewnością lubimy oglądać pałace, zamki, rezydencje i dworki, których w naszym kraju jest mnóstwo. Nie mniej również posiadamy budowli sakralnych w postaci przepięknych świątyń różnych wyznań, klasztorów, kaplic, cerkwi. Wszystkie one mają ogromne znaczenie w historii naszego państwa. Mamy także zabytki nieco innej natury takie jak np.

Kopalnia Soli w Wieliczce bądź Puszcza Białowieska z wszystkimi zasobami naturalnymi.

Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.