Sadzenie iglaków krok po kroku

Gdy już zakupimy sadzonki iglaków do naszego ogrodu, warto mieć podstawową wiedzę na temat ich sadzenia. Oto kilka porad, jak sobie poradzić z tą czynnością i o czym pamiętać.

Zacznij od wykopania dołka w miejscu, w którym chcesz zasadzić roślinę. Musi być on nawet dwa razy większy niż wielkość korzeni sadzonki.

Jeśli zauważysz, że ziemia w Twoim ogrodzie nie należy do najbardziej żyznych, możesz temu zaradzić. W sklepach ogrodniczych można zakupić specjalną ziemię do sadzenia iglaków, która stworzy odpowiednie warunki do rozrostu sadzonki.

Należy bardzo uważać przy wyjmowaniu sadzonki z doniczki, aby nie doprowadzić do uszkodzenia korzeni. Następnie należy włożyć roślinę do wykopanego dołka, przysypać ziemią i uklepać.

Dookoła rośliny należy zostawić niewielkie wgłębienia, dzięki którym woda dotrze do korzeni rośliny. Na koniec należy podlać iglaka i wyściółkować korą.

Trzeba także pamiętać, że w przypadku większych drzewek i krzewów, dobrym rozwiązaniem może być przymocowanie pędów do kijka, aby silny wiatr nie uszkodził korzeni.

Świat konopii choinki producent
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.