Słuchawki dokanałowe

Ze względu na typ budowy możemy wyróżnić słuchawki dokanałowe. Obecnie są one jednymi z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się sprzętów tej kategorii na rynku. Słuchawki dokanałowe charakteryzują się tym, iż są niewielkie, a ich głośnik jest najczęściej zakończony gumową lub silikonową osłonką.

Zapewnia to stabilność i dobre utrzymywanie się słuchawki w uchu. Dzięki zastosowaniu gumowej lub silikonowej końcówki słuchawki dokanałowe bardzo dobrze izolują dźwięki z zewnętrznego otoczenia. Działa to też w drugą stronę, gdyż muzyka której aktualnie słuchamy nie przecieka do otoczenia, zatem bez obaw możemy korzystać z tych słuchawek w miejscach publicznych.

Słuchawki dokanałowe zapewniają też bardzo dobrą jakość dźwięku. Niestety fakt, iż są umieszczone bezpośrednio w kanale słuchowym może w dłuższej perspektywie czasu powodować szybsze uszkodzenia słuchu. Ceny słuchawek dokanałowych są bardzo zróżnicowane.

Najtańsze produkty tego typu można kupić już za kilkadziesiąt złotych, najdroższe mogą natomiast kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.