Stary Ratusz we Wrocławiu

Wrocław to piękne miasto, które co roku przyciąga do siebie turystów zarówno z Polski, jak i z całego świata. Nic w tym dziwnego, gdyż bez wątpienia wyróżnia się na tle innych miast na południu kraju. We Wrocławiu dominuje przede wszystkim gotycka architektura, zachwycająca swą lekkością i strzelistością. Podczas zwiedzania Wrocławia, nie można przeoczyć niesamowitej budowli, usytuowanej w południowo-wschodnim narożniku bloku śródrynkowego, czyli Starego Ratusza. Ta dwukondygnacyjna budowla powstała na planie prostokąta.

www.automalica.pl

Ratusz tworzono na przestrzeni dwustu pięćdziesięciu lat, a właściwie od końca XIII do XVI wieku. Budynek reprezentuje styl późnogotycki. Dawniej Ratusz pełnił rolę siedziby władz miejskich oraz sądownictwa wrocławskiego, obecnie mieści się w nim oddział Muzeum Miejskiego – Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Bardzo charakterystyczną cechą wrocławskiego Ratusza jest jednak dostawiona od strony zachodniej wieża, której łączna wysokość wynosi około 66 m. Co ciekawe, w piwnicy budynku znajduje się istniejąca od 1387 roku pijalnia piwa – „Piwnica Świdnicka”.

Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.