Sztuczna inteligencja w grach

Sztuczna inteligencja to jedno z kluczowych zagadnień w przypadku nowoczesnych gier komputerowych. Aby tytuł zasługiwał na wysokie noty, musi mieć nie tylko dobrą grafikę i ciekawą szatę dźwiękową, ale również wysokie AI komputerowych przeciwników. Na czym może polegać inteligencja postaci sterowanych przez komputer? Oczywiście wszystko zależy od gry. W przypadku popularnych strzelanek, komputerowe postaci potrafią zachwycić sprytem. Zdarza się np.

abcdomow.pl

że przeprowadzają skoordynowane akcje grupowe: gdy dwie postaci odciągają Twoją uwagę, trzecia podkłada Ci granat za plecami. Tak zwana inteligencja, jest dobrze widoczna w strategiach, gdzie różne typy komputerowych przeciwników stosują rozmaite taktyki – często reagując dynamicznie na poczynania żywego gracza. Z drugiej strony, nawet najlepszy komputerowy wróg nie zastąpi żywego przeciwnika. Starcia online są z reguły dużo bardziej fascynujące, a przeciwnik zawsze potrafi zaskoczyć. To najlepszy dowód na to, że AI jeszcze daleko do ludzkiej inteligencji.

Klienci coraz częściej decydują się na nowe kino domowe z zestawem głośników 7.1
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.