Turystyka winna w Polsce ciekawym pomysłem spędzenia wolnego czasu

Niewiele osób ma pojęcie, że w Polsce są cenione na świecie winnice i produkuje się w nich wysokiej jakości wino. Takich miejsc jest co najmniej kilka i z powodzeniem wystawiają swoje produkty na degustacje i konkursy międzynarodowe, niejednokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia. Osoby, których wino jest pasją ale także ci którzy chcą dopiero wina poznać mogą udać się na wycieczki po polskich winnicach.

www.extremedrive.pl

Takie wyprawy nazywane są enoturystyką. Podczas takich wyjazdów można poznać tradycyjne metody wytwarzania win, a nawet spróbować wytwarzać je samemu. Prowadzący tego typu wycieczki pokazują procesy produkcji, omawiają historię a także opisują gatunki winorośli.

Zazwyczaj można poddać się degustacjom trunków a także spróbować regionalnych przysmaków kulinarnych. Atrakcją niewątpliwie są także piwnice i leżakownie, gdzie wina dojrzewają i zyskują swój szlachetny smak. Po takiej wyprawie uczestnicy są bogatsi o ciekawą wiedzę, nauczeni zasad degustacji, a także niejednokrotnie o kilka butelek wyśmienitego trunku.

Jest to wspaniały pomysł na wolny weekend czy urlop. Takie wyjazdy z winem w tle to nie tylko uczta dla kubków smakowych, ale przede wszystkim spory kawałek historii, tradycji, rzemiosła i ciekawej wiedzy. Nie są to zwykłe wycieczki, a aktywne poznawanie nieginącej pomimo starożytnych korzeni dziedziny życia ludzi.

Wino bowiem towarzyszy ludziom od wieków i nadal jest doceniane i z powodzeniem wytwarzane na całym świecie.

Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.