Uganda – nie szukaj tutaj Afryki

Uganda to jedna z nielicznych atrakcji afrykańskich regionów, która tak znacznie odbiega od powszechnego wyobrażenia o tym kontynencie. Bowiem tutaj wszystko się zaczyna, to tu znajduje się źródło najważniejszej rzeki świata Nilu. Przez Ugandę przebiega równik, co powoduje zupełnie inny mikroklimat, a tym samym bujną roślinność.

Najpiękniejsze parki narodowe kontynentu, przystrojone są najbardziej soczystymi odcieniami zieleni. Poza tym nigdzie tak dobrze nie smakują ananasy, a zielone banany jeszcze bardziej podkreślają ten prawdziwy afrykański smak. Spotkani na drodze mieszkańcy są tak przyjaźni, że nie trudno się w nich po prostu zakochać.

Tym bardziej, że w kraju znajduje się tylko jedno miasto, które bliskie jest europejczykom, jest nim Kampala. W pozostałych regionach odkryć można prawdziwą mentalność mieszkańców, ich odmienną kulturę oraz tradycje. Uganda to różnorodność mieszanka jezior, gór, lasów, wodospadów, pięknych krajobrazów, w połączeniu z ogólnym bałaganem dzikich lądów robi wrażenie.

www.wymiendzinsy.pl
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.