Zagrożenia wywodzące się z użytkowania obiektów

Ogólne przeznaczenie wszystkich budynków użyteczności publicznej to jedna zasadnicza kwestia, niemniej jednak łączy je jeszcze jedna bardzo istotna sprawa, jaką jest zachowanie bezpieczeństwa na co dzień oraz w sytuacjach niebezpiecznych, zagrażających życiu osób przebywających w wewnątrz budynku.

Niestety nie stając w bezpośrednim kontakcie z zagrożeniem, nie zdajemy sobie do końca sprawy z konsekwencji i zasięgu niebezpieczeństwa.

Nie chodzi tutaj o sam pożar, katastrofy budowlane, czy inne sytuacje, ale właśnie o to zachowanie bezpieczeństwa w celu niedopuszczenia do ewentualnych sytuacji, a także zachowania wszelkich środków zachowawczych w obliczu zagrożenia.

Dlaczego jest to takie istotne w kontekście obiektów użyteczności publicznej? Zwrócimy uwagę, co dzieje się w sytuacji, gdy w dyskotece wybuchnie pożar, a ilość znajdujących się w niej osób przekracza dwa tysiące osób, chyba nie trzeba odpowiadać na to pytanie, tylko zastanowić się, co zrobić, aby wyjść cało z takiej sytuacji.

www.ecc2007.de
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.