Zamek w Łańcucie

W Polsce jest wiele pięknych zamków, jednak wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Zamek w Łańcucie. Historia tej majestatycznej budowli sięga jeszcze czasów wczesnego średniowiecza.

Zamek w Łańcucie był niegdyś rezydencją wielu rodów, takich jak Pileccy, Stadniccy, Lubomirscy oraz Potoccy. Bez wątpienia Zamek w Łańcucie należy do jednych z najpiękniejszych budowli tego typu w Polsce.

Zwiedzający mogą w nim podziwiać bogato zdobione wnętrza oraz oglądać unikatową kolekcję pojazdów konnych. W zamku znajduje się ponadto wiele wspaniałych dzieł sztuki.

www.witaminac.org.pl

Do najważniejszych pomieszczeń, które koniecznie trzeba zobaczyć przebywając we wnętrzu zamku, należą: Sala Balowa, Jadalnia Wielka, Teatr Dworski, Galeria Rzeźb oraz Sala kolumnowa. W zamkowej kolekcji znajduje się również kolekcja zbiorów sztuki cerkiewnej, wśród których można odnaleźć wiele ikon i krucyfiksów.

Warto także pospacerować po parku, zaaranżowanym w stylu angielskim. To właśnie tam można bowiem obejrzeć Storczykarnię, pełną różnych rodzajów storczyków.

Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.