Czym odkazić ranę?

W domu może dojść do skaleczenia. Zwykle jest ono związane z używaniem ostrych przedmiotów, takich jak noże czy nożyczki. Osoby, które lubią trochę poszaleć w kuchni wiedzą doskonale, że o skaleczenia w takich okolicznościach nie jest trudno.

Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków skaleczenia nie są poważne, a krwawienie nie jest obfite. Jednak z punktu widzenia bezpieczeństwa i dla świętego spokoju dobrze jest sięgnąć po jakiś odkażający preparat. Pytanie tylko, jaki? Możliwości jest kilka i warto uwzględnić je w domowej apteczce.

nordils-media.pl

Do najtańszych i najłatwiej dostępnych środków do odkażania zalicza się woda utleniona. Ma długi termin ważności i jest łatwa w użyciu. Wystarczy nieduża kropla na ranę i zobaczymy charakterystyczne pęcherzyki – to znak, że specyfik działa i eliminuje bakterie.

Drugą tradycyjną metodą odkażania jest użycie na ranę jodyny. Ta substancja jest powszechnie wykorzystywana w szpitalach – lekarze używają jej między innymi do odkażania pola operacyjnego przed rozpoczęciem cięcia.

suplementy diety mam-biznes.pl
Mikolaj
News Reporter
Zapalony podróżnik. Można o nim powiedzieć, że zwiedził pół świata, a ma apetyt na więcej. Lubi próbować egzotycznych, a czasami ekstremalnych potraw.